تشخیص ترکیدگی لوله
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535
05/20/2017
تشخیص بوی چاه و فاضلاب
تشخیص بوی چاه و فاضلاب | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535
05/20/2017
رفع گرفتگی لوله

رفع گرفتگی لوله بسته به شرایط آن، روش های مختلفی دارد. در این مطلب درباره بازکردن لوله آب و فاضلاب و همچنین رفع گرفتگی لوله توسط دستگاه تراکم هوا و فنر توضیح خواهیم داد که از هرکدام برای برطرف کردن گرفتگی در چه شرایط استفاده میشود. البته استفاده از هر دو روش برای رفع گرفتگی لوله مزیت هایی دارد که در همین ابتدا به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد. استفاده از فنر برای گرفتگی های سخت، کاربرد بیشتری دارد که قسمت سر فنر قابل تغییر برای انواع گرفتگی ها میباشد. همچنین استفاده از فنر برای رفع گرفتگی لوله روشی شناخته شده است که اکثر شرکت های خدمات لوله بازکنی اینکار را انجام میدهند که استفاده از دستگاه تراکم هوا برای بازکردن لوله فاضلاب ساختمان های قدیمی و ساختمان هایی که لوله کشی آن ها دارای پیج و خم زیادی است، بسیار مناسب میباشد.

رفع گرفتگی لوله با دستگاه تراکم هوا

برای رفع گرفتگی لوله دستگاهی به نام دستگاه تراکم هوا وجود دارد که برای رفع انسداد چاه و لوله در زمانی که لوله کشی ساختمان دارای پیچ و خم های زیادی است، بسیار مناسب میباشد. در واقع در ساختمان هایی با این نوع لوله کشی امکان استفاده از فنر برای رفع گرفتگی لوله وجود ندارد زیرا فنر هر چقدر هم انعطاف داشته باشد برای رفع گرفتگی لوله در قسمت زانویی آن نمیتواند عملکرد خوبی داشته باشد. به همین دلیل برطرف کردن انسداد با دستگاه تراکم هوا مناسب ترین انتخاب است که این دستگاه به وسیله فشار هوا تمامی گرفتگی ها را باز میکند. لازم به ذکر است که انجام برطرف کردن انسداد فاضلاب به وسیله دستگاه تراکم هوا کار سختی است و نیاز به تجربه و تخصص دارد در غیر اینصورت ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری شوید.

رفع گرفتگی لوله با فنر لوله بازکنی

احتمالا میدانید که فنر یکی از اصلی ترین و کارآمد ترین وسیله ها در شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه برای رفع گرفتگی لوله میباشد که برطرف کردن انسداد با فنر دارای خطرات کمتری نیز میباشد. همچنین مشخص است که هرچه طول فنر بیشتر باشد احتیاج به نیروی بیشتری هم است که این نیرو را میتوان از طریق دستگاه فنر برای برطرف کردن انسداد فاضلاب منتقل کرد تا با ضربات حاصل از دوران گرفتگی ها باز شود. در واقع برای رفع گرفتگی لوله استفاده از فنر به خاطر انعطاف پذیری بالای آن از رایج ترین روش ها در شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه میباشد که اگر لوله از جنس شیشه باشد فنر آن را با نیروی خود خورد کرده و لوله را براحتی باز میکند.

بازکردن لوله فاضلاب توالت و حمام

نیاز اصلی هر ساختمان داشتن توالت و حمام میباشد که ممکن است لوله فاضلاب آن ها به هر دلیل دچار انسداد شود که باید با شرکت های لوله بازکنی که دستگاه های مخصوصی دارند تماس بگیرید تا سریعا اقدام به بازکردن چاه حمام و توالت منزل شما کنند. همچنین از روش های ذکر شده در قسمت های قبل نیز میتوان برای بازکردن کفشور آشپزخانه ، توالت و حمام استفاده کرد. لازم است بدانید بهترین روش برای بازکردن چاه توالت ایرانی یا رفع گرفتگی لوله آن استفاده از فنر میباشد به دلیل اینکه باعث جرم گیری مسیر و حرکت دادن اشیا داخل لوله میشود و استفاده از دستگاه تراکم هوا برای توالت های فرنگی مناسب تر است چون کاسه توالت فرنگی حساسیت زیادی نسبت به شکستگی دارد که درباره این دستگاه در قسمت های قبلی توضیحات لازم را داده ایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *