حفر چاه نو آب و فاضلاب | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535

تشخیص دقیق محل چاه
تشخیص دقیق محل چاه | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535
05/22/2017
تعمیر چاه کهنه آب و فاضلاب
تعمیر چاه کهنه آب و فاضلاب | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535
05/22/2017
حفر چاه نو آب و فاضلاب

حفر چاه آب و فاضلاب دلایل مختلفی مانند از بین رفتن کارایی چاه قدیمی یا احداث ساختمان جدید که با توجه به نوع ساختمان باید عملیات حفر چاه مناسب انجام شود دارد که در ادامه درباره این دلایل بیشتر توضیح خواهیم داد. لازم است بدانید قبل از حفر چاه نیز باید به یکسری نکات توجه کرد. از جمله این نکات جنس خاک، عمق چاه که باید بر اساس طبقات و تعداد واحدها تعیین شود، انباره چاه که مهمترین قسمت در حفر چاه میباشد و فاصله حفر چاه نو از چاه قدیمی که این موضوع باعث جلوگیری از تداخل انباره چاه میشود، است. البته برای حفاری چاه یا تخلیه چاه فوری احتیاج به تیمی حرفه ای دارید که در اسرع وقت به شما کمک کنند لوله بازکنی رجبی با داشتن پیشرفته ترین تجهیزات و نیروهای متخصص بهترین گزینه برای شما میباشد.

حفر چاه نو آب و فاضلاب با دستگاه

همانطور که گفته شد حفر کردن چاه دلایل متفاوتی دارد از جمله این دلایل نداشتن توانایی در جذب آب ورودی یا کافی نبودن یک چاه برای ساختمان میباشد که برای رفع این مشکل اقدام به حفر چاه آب یا حفر چاه فاضلاب دیگری میکنند همچنین ممکن است احتمال ریزش چاهی که از قبل کنده شده، وجود داشته باشد که به همین دلیل چاه قبلی را کاملا پر کرده و اقدام به حفر چاه جدید در محلی دیگر میکنند که این عملیات باید در محل های کم رفت و آمد مانند حیات خلوت ها یا زیر پله ها صورت بگیرد. البته لازم به ذکر است که محل حفاری چاه و شرایط ساختمان، حتما باید توسط کارشناس مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و سپس عملیات حفر چاه با دستگاه صورت بگیرد. در ادامه مطلب درباره حفاری چاه به روش های دیگر به شما کاربران گرامی توضیحات بیشتری خواهیم داد.

حفر چاه دستی توسط متخصص

دلایلی مانند پر شدن چاه به صورت متناوب یا تاثیر نداشتن تخلیه چاه بر کارایی آن باعث میشود تا ما به فکر کندن چاه دیگری باشیم. اما در این بخش می خواهیم درباره کندن چاه به صورت دستی به شما توضیح دهیم که این روش کندن چاه فاضلاب بیشتر در گذشته انجام میگرفت. منظور از حفر چاه دستی آن دسته از چاه هایی میباشد که با به کار گیری نیروی بدنی همچنین وسایلی مانند دلو ، کلنگ ، چرخ کار ، بیلچه و غیره کنده میشود البته امروزه کندن چاه آب و فاضلاب به صورت مکانیکی و با دستگاه های پیشرفته جای این روش را گرفته است. در اینجا لازم است مجددا یادآوری کنیم که حفر چاه آب و فاضلاب مناسب و مطمئن برای ساختمان ها احتیاج به تخصص خاصی دارد که هر شخص عادی قادر به انجام آن نمیباشد.

حفاری کانال و چاه های عمیق

در همین ابتدا لازم است بدانید به چاه هایی که عمق آن ها بیشتر از 4500 متر باشد چاه عمیق گفته میشود. در واقع این چاه ها عمق زیادی دارند و دارای قطرهای متفاوتی میباشند که با دستگاه حفاری ، کنده میشوند و بیشتر چاه های کشاورزی از نوع چاه عمیق میباشد. حفر چاه عمیق یا حفاری کانال معمولا به دو روش انجام میشود، روش کندن چاه ضربه ای که این روش برای زمین های رسوبی نرم و سخت نشده استفاده میشود و روش کندن چاه دورانی که امروزه اکثر چاه های نفت با این روش حفر میگردد. همچنین سرعت انجام حفاری در روش ضربه ای کندتر از روش دورانی است اما در حفاری برای آب، روش ضربه ای  نسبت به روش دورانی مقرون به صرفه تر است.

2 دیدگاه

  1. کیا گفت:

    خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب مفید

  2. دانیال گفت:

    سلام. واقعا وبسایت خوبی دارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *