تخلیه چاه شهرستان
تخلیه چاه شهرستان | لوله بازکنی رجبی 09198883535
05/20/2017
حفر چاه نو آب و فاضلاب
حفر چاه نو آب و فاضلاب | خدمات چاه و فاضلاب رجبی 09198883535
05/22/2017
تشخیص دقیق محل چاه

تشخیص دقیق محل چاه با استفاده از روش های مختلفی امکان پذیر میباشد که ما در این مطلب سعی داریم تا شما را با روش های تشخیص دقیق محل چاه آشنا کنیم اما قبل از هر چیز لازم است بدانید که میتوانید با پرس و جو کردن از ساکنین قدیمی ساختمان از محل چاه با خبر شوید و شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه را در شناسایی درب چاه راهنمایی کنید. البته اگر چند بار چاه فاضلاب خود را تخلیه کرده باشید به دلیل کنده کاری، درب چاه نیز به عنوان یک علامت، باعث تشخیص دقیق محل چاه میشود. اگر بدنبال تخلیه چاه تضمینی برای تشخیص دقیق محل چاه و خدمات مربوط به آن با کمترین خسارت هستید، تیم لوله بازکنی رجبی با به کارگیری نیروهای مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی میباشد.

تشخیص دقیق محل حفر چاه

در بسیاری از موارد پیش آمده است که تشخیص دقیق محل چاه برای انجام عملیات تخلیه ، تعمیر و یا لایروبی چاه دشواری باشد که در این شرایط برای شناسایی درب چاه باید ببینید نزدیک ترین لوله ای که به آن وصل میشود کجا قرار دارد. به عنوان مثال اگر لوله های آشپزخانه را برای تشخیص دقیق محل چاه در نظر بگیریم باید به آرامی به لوله ضربه بزنیم و به صدایی که از آن می آید گوش دهیم تا متوجه شویم محل حفر چاه کجا میباشد. البته باید مراقب بود تا لوله با ضربه زدن نشکند. این روشی است که بدون تخریب و یا کنده کاری به شما در پیدا کردن محل چاه کمک میکند. چنانچه با این روش موفق تشخیص دقیق محل چاه نشدید، با تیم لوله بازکنی و تخلیه چاه تماس گرفته تا در کمترین زمان و دستگاه های پیشرفته درب چاه را مشحص کنند.

شناسایی محل چاه آب و فاضلاب

برای تشخیص چاه آب یا تشخیص چاه فاضلاب باید به یکسری نکات توجه کرد تا بتوان راحت تر محل را شناسایی کرد. نکته اول این است که چاه فاضلاب باید حداقل 3 متر با دیوارهای اطراف فاصله داشته باشد تا تشخیص دقیق محل چاه راحت تر شود. همچنین معمولا در زمان حفر چاه برای نشانه گذاری محل چاه از موزاییک های متفاوت استفاده میشود که البته برای شناسایی محل چاه گوش دادن به صدای فاضلاب نیز یکی دیگر از روش هایی است که کار شما را آسان تر میکند. ولی اگر با رعایت این نکات باز هم موفق به شناسایی درب چاه نشدید، روشی جز کندن کف ساختمان برای تشخیص دقیق محل چاه باقی نمی ماند که برای کمتر شدن خسارات ناشی از این روش، یکی از آخرین خروجی های آب به کف ساختمان را انتخاب و دور آن را بکنید تا جهت لوله خروجی مشخص شود.

پیدا کردن محل دقیق درب چاه

در قسمت قبل درباره تشخیص درب چاه توضیحاتی دادیم اما در این بخش می خواهیم درباره پید اکردن درب چاه که ایمنی چاه به آن بستگی دارد توضیح دهیم. لازم است بدانید درب چاه باید به اندازه یک کپسول گاز معمولی که اندازه آن برابر با پمپ تخلیه چاه لجن کش و کف کش میباشد، باز شود اما برای پیدا کردن درب چاه فاضلاب میتوانیم از روش هایی از جمله بازکردن لوله با فنر که در شناسایی درب چاه بسیار رایج بوده استفاده کرد. روش بعدی برای شناسایی درب چاه استفاده از چند موزاییک متفاوت بوده که معماران برای نشانه گذاری درب چاه در ساختمان چند طبقه از آن استفاده میکنند. از دیگر روش ها برای تشخیص دقیق محل چاه و درب آن میتوان به استفاده از استانداردهای مکانی چاه، گوش دادن بصدای حاصل از جریان آب درون لوله اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *